Moda Porady Ubrania

Kobiecy strój, czyli jak nosić spódnice i sukienki?

Marzysz o tym, aby być kwintesencją stylu i elegancji, ale jednocześnie emanować kobiecym pięknem i powabnością? Jedno jest pewne – w spodniach tego nie osiągniesz. Kobiecy strój, już od dawien dawna, składał się z długich sukien czy spódnic, które owijały się wokół łydek, tworząc kołysząca się fontannę materiału. Takie stroje sprawiały, że kobiety wyglądały pięknie i dostojnie.

Trendy współczesności

Niestety wraz z duchem czasu kobiety porzuciły piękne stroje na rzecz tych dopasowanych do XXI wieku. Wszystkie wyglądają tak samo i szczerze powiedziawszy, często od męskiego stylu odróżniają ich dłuższe włosy, chociaż to tez nie jest regułą. Spowodowało to zatarcie granic pomiędzy męskością a kobiecością. Kobiecość nie oznacza wcale bycia uległą i zajmowania się domem, ale o to, czym emanuje się z wnętrza. Doskonały test został przeprowadzony przez autorkę artykułu” rok bez spodni”. Zauważyła bowiem, że nosząc spódnice i sukienki, znacznie poprawiła się jej relacja zarówno z mężem i dziećmi, jak i z pozostałymi mężczyznami, którzy chętnie pomagali w noszeniu zakupów oraz się kłaniali.

Zaczerpnij inspiracji

Niekiedy problem noszenia kobiecych strojów nie tkwi w ich braku w szafie, ale wynika z braku pomysłu na skomponowanie ich z codziennym ubiorem. Doskonale tutaj poradziły sobie, chociażby polskie marki odzieżowe streetwear, które oferują zarówno bluzy czy spodnie, jak i spódnice oraz sukienki. Warto przyjrzeć się także magazynom modowym, bo długie kreacje są teraz na topie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *